Terraria
 
Jace34Reis Çevrimiçi
*
Mesajlar: 174
Katılım: 15-04-2013
Rep Puanı: 21


Terraria.Çoğu kişi için Miecraft'ın 2D sürümü.Ama bazıları içinse Minecraft'a karşı bir alternatif.Terraria oyuncularının çoğu Minecraft oyuncusudur.Minecraft adlı oyunda amaç yoktur.Aslında harika bir oyun olsada sürekli etrafa binalar yapmak bir süre sonra sıkılmanıza sebep olabilir.Ama Terraria biraz daha farklıdır.

Terraria'da da tıpkı Minecraft'ta olduğu gibi etrafı kazıp materyaller toplar ve daha sonra bunları aletlerde veya binalarda kullanırsınız.Ama Minecraft'tan farklı olarak yalnız değilsinizdir.Etrafta para ile eşya alabileceğiniz NPC'ler de bulunur.Ayrıca daha çok ortam,daha çok mineral,daha çok materyal ve daha çok eşya bulunur.Oyundaki farklı aletler,bosslar vs. oyundaki amaçsızlığı giderir.Kendi amacinızı ortaya çıkartırsınız.Ayrıca sihirli eşyalar ve mana sistemi oyunu serbestçe dolaştığınız bir ortam olmaktan çıkartıp bir RPG haline getirir.
Oyunla ilgili bahsetmek istediğim diğer bir şey ise oyunun yapım süresi.Bu anlatmakla bitmeyen ve insanı masa başına bağlayan oyun Re-Logic’teki bir elin parmaklarını bile geçmeyen sayıda yapımcı tarafından yaklaşık iki ay içerisinde geliştirilmiş.Oyunun geliştirilme mantığı ise görsellikten çok oynanışa önem verilmesi.
Oyun ne yazıkki yeni başlayanlara karşı biraz insafsız.İlk başladığınızda sahip olduğunuz üç şey; bir çapa,bir balta ve sığınak yapmanızı söyleyen bir Guide (!) NPC'si.Geriye kalan herşeyi size bırakıyor.Bu yüzden oyuna başlamadan önce sayfanın altında görünen "Wiki" bölümüne bir göz atmanızı tavsiye ederim.
Fikirlere Kurşun İşlemez !
04-15-2013, 21:51
Yeni Cevap 


Foruma Git: